Podpisanie umowy na realizację odcinka drogi ekspresowej S19 pomiędzy Rzeszowem a Lublinem- odcinek Kamień-Sokołów Małopolski Północ

21 grudnia 2018 r., w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, podpisano umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej S19 od węzła Kamień do węzła Sokołów Małopolski Północ o długości 8 km. Wykonawcą odcinka S19 zlokalizowanego na terenach gmin Sokołów Małopolski i Kamień jest firma Budimex SA. Wartość umowy opiewa na 286,4 mln zł brutto.

W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku, a także węzły drogowe Kamień i Sokołów Małopolski Północ. Zbudowane zostaną miejsca obsługi podróżnych Górno Wschód i Górno Zachód, a także drogi do obsługi ruchu lokalnego. Przewidziano również budowę 10 obiektów inżynierskich oraz infrastruktury towarzyszącej, w tym urządzeń ochrony środowiska. Obecnie w realizacji znajdują się już wszystkie odcinki szlaku Via Carpatia pomiędzy Lublinem a Sokołowem Małopolskim o łącznej długości ponad 131 km.

Nie można wczytać ostatniego tweet'u...