Obchody 79 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 9 rocznicy katastrofy smoleńskiej w Tryńczy

W 79 rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz z okazji 9 rocznicy tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem w Parku Katyńskim im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Tryńczy pod honorowym patronatem Poseł Anny Schmidt-Rodziewicz odbyły się uroczyste obchody rocznic tych wydarzeń zorganizowane przez Wójta Gminy Tryńcza Ryszarda Jędrucha.
Uroczystości rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Św. Kazimierza w Tryńczy, następnie odbył się przemarsz do parku katyńskiego. Po podniesieniu flagi państwowej złożono wiązanki pod krzyżem i ułożono z 96 białych i czerwonych zniczy symboliczny krzyż.

W imieniu Premiera Mateusza Morawieckiego Poseł Bogdan Rzońca odczytał list skierowany do uczestników tej patriotycznej uroczystości. W wydarzeniu uczestniczyli min. Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Poseł Anna Schmidt-Rodziewicz, Wójt Gminy Tryńcza Ryszard Jędruch, księża, służby mundurowe, samorządowcy, oraz przedstawiciele grup społecznych z terenu gminy Tryńcza, liczne poczty sztandarowe, harcerze, uczniowie szkół z terenu gminy oraz mieszkańcy.

Nie można wczytać ostatniego tweet'u...