Konferencja PiS dotycząca gospodarki wodnej Województwa Podkarpackiego

W dniu 21 maja br. w siedzibie PiS w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Posła na Sejm RP Bogdana Rzońcy, Posła na Sejm RP Krystyny Wróblewskiej, Posła na Sejm RP Andrzeja Szlachty oraz Panią Małgorzatą Wajdą Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, która dotyczyła gospodarki wodnej Województwa Podkarpackiego.

 -Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie przygotowuje dokumenty, które pozwolą na rozpoczęcie prac przy budowie zbiornika wodnego Kąty-Myscowa (powiat jasielski).

-Określenie terminu wbicia pierwszej łopaty będzie możliwe po uzyskaniu trzech decyzji: środowiskowej, pozwolenia wodno - prawnego i pozwolenia na budowę.

-Zbiornik mający zapewnić bezpieczeństwo wodne i powodziowe mieszkańcom terenów położonych w zlewni rzeki Wisłoki mógłby być gotowy za 12 lat. Jego koszt to około 1 mld zł.

https://rzeszow.tvp.pl/42729991/odmulanie-rzeszowskiego-zalewu-i-budowa-zbiornika-katymyscowa-konferencja-pis?fbclid=IwAR3Xk6MaYhlmxQ4KIQztIBFoyxRyMhWE_uEe8yVG0hmn1rGDVxSL8YbOV-g

Nie można wczytać ostatniego tweet'u...