Bogdan Rzońca o inwestycjach Polskich Kolei Państwowych

Podróż koleją staje się coraz wygodniejsza i rośnie jej popularność - twierdzi szef sejmowej komisji infrastruktury poseł PiS Bogdan Rzońca. W ubiegłym roku Polskie Koleje Państwowe przewiozły 310 milionów pasażerów.

Zdaniem posła Prawa i Sprawiedliwości Bogdana Rzońcy dzieje się tak dzięki licznym inwestycjom, których nie brakuje również na Podkarpaciu. Trwają prace na magistrali z Rzeszowa do Przemyśla, tak by pociągi mogły jeździć z prędkością 160 km/h. Są już pieniądze przeznaczone na przebudowę linii z Rzeszowa przez Ocice, Radom do Warszawy. W 2023 roku czas przejazdu z Podkarpacia do stolicy ma się skrócić do około 3 godzin.

Zdaniem gościa Polskiego Radia Rzeszów należy zwrócić uwagę na modernizację połączeń międzynarodowych na Ukrainę przez Krościenko i przez Przełęcz Łupkowską do Budapesztu i na Bałkany. Jak dodaje poseł Bogdan Rzońca, gdyby udało się wpisać linię kolejową na południe Europy wraz Via Carpatia do europejskich korytarzy transportowych, byłaby możliwość finansowania obu tras z pieniędzy unijnych.

Cały wywiad można odsłuchać pod adresem - https://www.radio.rzeszow.pl/wiadomosci/19400/bogdan-rzonca-o-inwestycjach-polskich-kolei-panstwowych

Źródło/fot. Polskiego Radia Rzeszów

Nie można wczytać ostatniego tweet'u...